Online Özel Ders ve Skolastik Başarı

Okul yılı boyunca, ebeveynler kendilerini tam bir tabakla bulurlar. Sadece aileniz için para kazanmaya çalışmıyorsunuz, aynı zamanda bir insan takvimi olmanız ve randevuları, toplantıları ve ders dışı etkinlikleri yönetmeniz gerekiyor.

Bütün bunlar göz önüne alındığında, çocuklarınıza ev ödevlerinde de yardımcı olmak çok yorucu olabilir. Yoğun bir günün ardından, ikinizin de bitkin düşmesiyle herkes biraz yardıma ihtiyaç duyabilir.

Bu kadar yoğun bir programla çocuğunuz sınıfa ayak uydurmakta zorluk çekebilir. İşinizde harikasınız, fakat büyük olasılıkla eğitimli bir öğretmen değilsiniz, bu nedenle çocuğunuzun anlaması gereken kavramları anlamasını sağlamaya çalışmak ikiniz için de sinir bozucu olabilir.

Yukarıdaki sorunların çözümü online bir öğretmen olabilir. Online eğitmenler, konu uzmanlıkları açısından denetlenir ve öğrencinize, zorlandığı her konuda yardımcı olabilir. Bu makalede, online bir öğretmenin çocuklarınızı akademik başarıya nasıl hazırlayabileceğini öğreneceksiniz.

Neden bir online öğretmen tutmalısınız?

Çocuklarınız zaten ücretli bir eğitmenle okula gittiğinden, bir öğretmen tutma konusunda doğal bir direnç olabilir. Ancak, bir sınıf öğretmeniyle eşleştirilmiş bir online öğretmenin notları yükseltmesinin birkaç nedeni vardır.

Özel online sınıflar

2021’de okulların %75’i online olarak faaliyet göstermeyi planlıyor. Fakat online sınıflarda başarısız notlarda %30 artış görüldü. Ne yazık ki, tüm öğrenciler büyük online sınıflarda öğrenmeden faydalanmaz. Genellikle çocuk ne kadar küçükse, online öğrenme o kadar zor olabilir.

Etkili öğrenmenin önündeki bu engel, yetersiz bireysel ilgiden kaynaklanmaktadır. Öğretmenler, bir öğrencinin işi bittiğinde onlara söylemek için sözel olmayan ipuçlarını almaya alışkındır. Bu beceri, dikkat çekmek için yarışan çok sayıda yüzü olan bir bilgisayarda daha az başarılı olur. Online bir öğretmenin yalnızca bir yüze odaklanması gerekir; bu, aksi takdirde daha büyük bir sınıfta kaybolacak olan önemli sözlü olmayan ipuçlarını fark etmelerini sağlar.

Kişiselleştirilmiş dersler

Online sınıfların zayıf becerileri ayırt etmesi daha da zordur. 2020’den bu yana okullar, öncelikle kendilerine sunulan yeni teknolojiyi kullanmakta zorlanan ve bir dersi farklılaştıran öğretmenler nedeniyle farklılaşmada düşüşler gördü.

Online ders genellikle bire birdir ve doğası gereği dersler, öğrencinin ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyarlanır. Tüm odak, çocuğunuzun daha büyük bir sınıf ortamında imkansız olan akademik başarısıdır.

Ev ödevi yardımı

Meşgul bir ebeveyn olarak, okulların hızlanmasına ve öğrencilerin ödevlerini yapmasına yardımcı olmasına alışmış olabilirsiniz. Ne yazık ki, online derslerde ödevleri zamanında yapmak zor olabilir.

Öğretmenler, öğrencilerin doğru ödevlere ve teslim tarihlerine sahip olmalarını sağlamak için ev ödevi günlükleri de dahil olmak üzere çeşitli araçlar kullanır. Fakat bu aynı araçlar genellikle online çalışmaz ve öğrenciler geç ödev için teknolojiyi suçlarlar.

Bu eksiklik, öğrenciyi uzun vadede kavramlara hakim olmak için gerekli pratiği alamadıkları için daha da geride bırakır. Ancak online ders, ev ödevi yardımı için yapılır. Daha az öğrenciyle, öğretmen doğrudan öğretmenle iletişime geçebilir, ödevi öğrenebilir ve çocuğunuzun sınıfta geri kalmaması için hemen yapılmasını sağlayabilir.

Popüler Konu:  Çocuğum için en iyi kitapları nasıl seçerim?

İçedönüklere yardım etmek

Dışadönüklerin sınıf öğreniminde bir avantajı vardır. Konuşmaktan korkmazlar ve sınıf oturumdayken bir öğretmenin dikkatinin büyük kısmını alırlar. Bu sorun, büyük online sınıflarda daha da karmaşık hale gelir, çünkü içe dönük öğrenciler öğretmen fark etmeden sınıf tartışmalarından kaybolabilir.

Bire bir özel ders, içe dönük öğrenciler için idealdir. Öğrencilerin anlamadıklarını diğer öğrenciler tarafından yargılanma riski olmadan ifade etmeleri için güvenli bir alan sağlar.

Esnek zamanlama

Okullar belirli bir süre için planlanmıştır ve sabahları odaklanmakta güçlük çeken veya ders dışı etkinlikleri olan öğrenciler için herhangi bir izin verilmemektedir.

Online ders oturumları, öğrencilerin yoğun programlarıyla birlikte çalışır ve günün herhangi bir saatinde gerçekleşebilir. Sabahları performans göstermekte zorlanıyorlarsa, ders programları öğleden sonra olabilir. Futbol antrenmanlarının olduğu günlerde başarılı olmazlarsa, özel ders seansları başka bir gün planlanabilir.

Bu esneklik, hayatları ne kadar meşgul olursa olsun tüm öğrencilerin aynı başarı şansına sahip olmalarını sağlar.

Artan etkileşim

Her akademik çalışma, öğrencilerin etkileşimini iyi notlarla ilişkilendirir. Fakat geniş bir sınıf ortamında öğrenci etkileşimini sağlamak zordur.

Online ders, öğrenci etkileşimini en üst düzeye çıkarır çünkü öğretmen yalnızca bir öğrenciye odaklanır. Özel bir öğretmenin, bir sınıf ortamındaki bir öğretmene kıyasla bir öğrencinin öğrenme boşluklarını teşhis etmesi ve bu belirli zayıf yönleri ele alan etkileşimli ders planları oluşturması daha olasıdır.

Akademik zenginleştirme

En iyi öğrenciler bile online bir öğretmenden yararlanabilir. Online öğretmenler, bir okulun izlediği müfredata doğrudan bağlı değildir, bu nedenle üstün yetenekli öğrenciler için zenginleştirme materyalleri oluşturabilir ve hatta onlara daha yüksek sınıflardan dersler verebilirler.

Bu sayede, genellikle derslerinin yavaş ve sabit temposundan sıkılan üstün yetenekli öğrenciler, kendi hızlarında ilerleyebilirler ve daha ileri düzeydeki ihtiyaçlarını daha iyi karşılayan bir zorluk seviyesinde ödevleri tamamlayabilirler.

Online ders, öğrencinizi başarıya hazırlar

Bazı öğrenciler daha büyük bir sınıf ortamında başarılı olamazlar. Odaklanmak ve yargılama korkusu olmadan soru sorma şansına sahip olmak için bireysel ilgiye ihtiyaçları vardır.

Ayrıca öğrencilerin hepsi aynı programa sahip değildir. Programlama esnekliği, bir öğrencinin öğrenmeye en hazır olduklarında performans göstermesine olanak tanır. Yalnızca online özel ders, bireyselleştirilmiş ilgiyi esnek bir programla birleştirir. Her ders, çocuğunuzun benzersiz akademik ihtiyaçlarına, öğrenme stiline ve daha fazlasına göre özelleştirilmiştir.

Online özel ders, bireysel ilgiyi, özel ders planlarını ve akademik hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için esnek çizelgelemeyi birleştirerek, çocuğunuzun başarılı olması için ihtiyaç duyduğu tüm doğru araçlarla donatılmasına yardımcı olur.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu