6. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları

Öğrencinizin 6. Sınıf Matematik sınavına hazırlanmak için daha fazla pratiğe ihtiyacı var mı? Bu durumda endişelenmeyin, çünkü bu yazıda öğrenciniz için kapsamlı ücretsiz ve yazdırılabilir 6. Sınıf Matematik çalışma sayfaları hazırladık. Herhangi bir konuya tıklayıp çalışma sayfasını indirerek en sevdiğiniz 6. Sınıf Matematik konusuna kolayca ulaşabilirsiniz.

MEB uzaktan eğitime destek amaçlı birçok eğitici kaynak hazırladı. 6. sınıf matematik dersi için çalışma sayfaları yayınladı. Her üniteye ayrı ayrı hazırlanan çalışma sayfaları ile öğretmenler ve öğrenciler ders çalışmalarında kolaylık sağladılar.

6 ünite olarak yayınlanan çalışma sayfalarıyla öğrenciler konuları kolay bir şekilde tekrar edebilir. Öğretmenlerimiz ise pdf halinde çıktı alıp veya tahtaya yansıtarak bu dosyaları kullandılar.

Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu bu 6. Sınıf Matematik Çalışma Sayfalarını aşağı bölümden pdf olarak görüntüleyebilir veya indirebilirsiniz.

6. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Pdf

Ünite İsimleriİndirme SayfasıCevap Anahtarı
Doğal Sayılarla İşlemler – Çarpanlar ve Katlar – KümelerPdf İndirCevaplar
Tam Sayılar – Kesirlerle İşlemlerPdf İndirCevaplar
Ondalık Gösterim – OranPdf İndirCevaplar
Cebirsel İfadeler – Veri AnaliziPdf İndirCevaplar
Açılar – Alan ÖlçmePdf İndirCevaplar
Çember – Geometrik Cisimler – Sıvı ÖlçmePdf İndirCevaplar
Tüm Üniteleri ve Cevapları İndir

Bu sayfada, 6. sınıf matematik çalışma sayfaları pdf, 6. sınıf matematik testi yazdırılabilir, cevapları olan 6. sınıf matematik problemleri bulunmaktadır. Bu çalışmalar ile öğrencilerin 6. sınıf matematik konularında becerilerini test etme imkanınız bulunmaktadır. Örneğin: toplama, kesirler, denklemler, kesirleri ondalık sayılara dönüştürme gibi konular…

Ücretsiz matematik kaynakları arayan öğretmenler ve aileler bu sayfayı çok faydalı bulacaktır. Dosyaları indirin ve matematik çalışma kitabı olarak yazdırın. Her sayfanın cevap anahtarı eklenmiştir. Bu sayede sonuçları hesaplamak çok daha kolaydır.

Popüler Konu:  6. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular ve Konuları

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu