Öğrenme Tarzına Göre En İyi Çalışma Uygulamaları

Bir çalışma uygulaması aramak için uygulama mağazasında gezinmek, en hafif tabiriyle bunaltıcı olabilir. Düzinelerce seçenek var ve bunların çoğu işlevsel ve yararlı görünüyor. Ama hangisinin sizin için doğru olduğunu nasıl bileceksiniz? Sınavda başarılı olmanıza ve kariyer hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek birini nasıl seçersiniz?

Neyse ki günümüz öğrencileri, ders çalışmayı daha keyifli ve daha etkili hale getirebilecek geniş bir teknoloji yelpazesine sahiptir. Çalışma uygulamaları, öğrencilerin dijital bilgi kartları, yapılacaklar listeleri, testler, adım adım öğrenme ve daha fazlası aracılığıyla belleklerini hatırlamalarına yardımcı olur.

Bilimle ilgili yardıma ihtiyacı olan bir lise öğrencisi veya daha iyi matematik çalışma ipuçları arayan bir üniversite öğrencisi olun, çalışma uygulamaları daha etkili çalışmanıza yardımcı olabilir.

Harika Bir Çalışma Uygulaması Nedir?

İnternette mevcut çalışma uygulamaları sıkıntısı yoktur. Ancak ortalama bir çalışma uygulamasını sonuç veren bir uygulamadan ayıran nedir?

Bir çalışma uygulamasında aranacak önemli bir şey, incelemelerinin olup olmadığıdır. Öğrenciler çalışma uygulamasını aktif olarak kullanıyor ve övüyorsa, saygın olma şansı yüksektir. Bu aynı zamanda uygulamanın sık sık güncellendiği anlamına gelir, Bu şekilde en son özelliklere ve hata düzeltmelerine güvenebilirsiniz.

Ardından çalışma uygulamasına ne için ihtiyacınız olduğunu netleştirin. Kelime terimlerini ezberlemene yardımcı olacak bir şey ister misin? Bir bilgi kartı uygulaması düşünün. Kısa sürede çok fazla bilgiyle başa çıkmanıza yardımcı olacak bir şeye mi ihtiyacınız var? Bir zaman yönetimi uygulaması yardımcı olabilir.

Bir diğer endişe noktası, bir çalışma uygulaması için ödeme yapılıp yapılmayacağıdır. Birçok uygulama ücretsiz olsa da diğerleri premium özelliklere erişmek için ödeme gerektirir. Bir uygulama için ödeme yapmak, onu mutlaka daha etkili yapmaz. Bunun yerine öğrenme ihtiyaçlarınıza uygun bir platform seçmek daha önemlidir.

Mesela dijital bilgi kartı uygulamaları, güçlü görsel hafızaya sahip öğrenciler için faydalıdır, çünkü kelimeyi ekranda görmek, onu tanımla ilişkilendirmelerine yardımcı olabilir. Buna karşılık kelimelerin yüksek sesle söylendiği anlamına gelen dikte uygulamaları, işitsel öğrenenlerin bilgileri daha iyi tutmasına yardımcı olabilir. Testleri vurgulayan uygulamalar, özellikle büyük bir test için çalışıyorsanız, zor konulardaki test becerilerinizi güçlendirebilir.

Uygulamaya ne için ihtiyacınız olduğuna ek olarak nasıl öğrendiğinizi anlamak, öğrenme ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde tasarlanmış güvenilir bir uygulama seçmenin en iyi yoludur. Google, Android ve Apple iOS için farklı çalışma uygulamaları türleri ve öğrenme hedeflerinize ulaşmada hangilerinin en üst sırada yer aldığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Dijital Bilgi Kartları ile Uygulamaları İnceleyin

Bilgi Kartları uygulamaları, nerede olursanız olun materyalleri doğrudan Android veya iPhone’unuzdan incelemenize yardımcı oldukları için lise ve üniversite öğrencileri için favori bir çalışma aracıdır. Bazı uygulamalar, kendi bilgi kartlarınızı oluşturmak için belirli çalışma materyalleri yüklemenize izin verirken, diğerleri, eldeki konuya dayalı olarak önceden oluşturulmuş materyallere sahiptir.

GoConqr

GoConqr, bilgi kartları, testler, zihin haritaları ve akış şemaları dahil olmak üzere çok çeşitli çalışma araçları sunan ücretsiz bir uygulamadır. Bu bilgi kartı uygulamasının bir yararı, çalışma deneyiminizi özelleştirmenize ve en çok yardıma ihtiyaç duyduğunuz alanları vurgulamanıza olanak sağlamasıdır.

Popüler Konu:  Çocuğunuza Matematik Ödevlerinde Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Ayrıca bilgi kartlarına resimler ve videolar ekleyebilir, Bu şekilde resimleri tanımlarıyla birlikte ezberleyebilirsiniz. Sanat tarihi veya kimya gibi konularla uğraşan görsel öğrenciler için harika bir araç. Halihazırda terimleriniz yoksa, GoConqr’da tıpkı sizin gibi öğrenciler tarafından oluşturulan, kullanıcı tarafından oluşturulan çalışma setlerinden oluşan bir kitaplık vardır. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak için farklı temalardaki farklı kaynak türleri arasından seçim yapın.

Not Alma ve Yapılacaklar Listesi Uygulamaları

Dijital yapılacaklar listelerini etkili bir şekilde oluşturmak istiyorsanız, not almak için uygulamaları inceleyin, yapılacaklar listenize akıllı telefonunuzdan erişmenize yardımcı olur.

Evernote

Evernote uygulaması, hem kolej hem de lise öğrencilerinin favorisidir. En iyi dijital not alma uygulaması olarak lanse edilen Evernote, hem kişisel organizasyonu hem de ekip işbirliğini vurgular. Evernote, metinden daha fazlasıyla önemli bilgileri vurgulamanıza olanak tanır. Çalışmak için önemli olan resimler, sesli notlar ve dosyalar hakkında not almak için kullanabilirsiniz. Scanner Pro gibi bir araç, uygulamaya notların ve çalışma kılavuzlarının basılı kopyalarını yüklemenize yardımcı olabilir.

İster çalışma notları, ister test hatırlatıcıları veya yapılacaklar listesi olsun, Evernote bilgilerinizi tek bir yerde tutar ve online ve çevrimdışı olarak yönetmenize yardımcı olur. Ayrıca projeler üzerinde işbirliği yapıyorsanız veya birlikte çalışıyorsanız, Evernote arkadaşlarınız ve sınıf arkadaşlarınızla bilgi paylaşmanıza yardımcı olur.

Quiz ve Sınav Odaklı Uygulamalar

Yaklaşan bir sınava veya sınava hazırlanmanın en iyi yolu, eldeki materyal üzerinde kendinizi test etmektir. Test ve sınav odaklı uygulamalar, bilginizi test eden testler oluşturmak için sağladığınız bilgileri kullanır.

Quizlet

Bu öğrenme uygulaması, karmaşık konulara ve konulara hakim olmayı kolaylaştırır. Fransızcadan ekonomiye kadar her şey dahil olmak üzere çok çeşitli ortak alanlara yönelik önceden hazırlanmış kılavuzlara sahiptir. Quizlet’in her çalışma alanı altında etkileyici bir alt konuları vardır (tek başına psikolojide yaklaşık 50 tane vardır), bu nedenle belirli veya niş çalışma alanlarında yardım bulacaksınız.

Ayrıca lise öğrencileri ve hukuk fakültesi öğrencileri için politika materyalleri gibi ileri düzey kurslar da bulacaksınız. Ayrıca Quizlet ücretsiz çalışma kılavuzları, diyagramlar, bilgi kartları ve alıştırma testleri sunar.

Google Takvim

Google Takvim, bir çalışma programı oluşturmayı ve sürdürmeyi katlanarak kolaylaştırabilen ücretsiz, basit bir kaynaktır. Profesyonellerin toplantılara zaman ayırmak için Google Takvim’i kullanması gibi, öğrenciler de ders çalışmak için zaman planlayabilir.

Bu durum öğrenciye yalnızca çalışmaya hazır olduklarını hatırlatmakla kalmaz, aynı zamanda öğrencilerin programa daha kolay bağlı kalabilmeleri için öğrencinin o sırada müsait olmadığı arkadaşlarını ve velilerini de uyarır. Farklı konuları sınıflandırmak için farklı renkler kullanın ve yolda kalmanıza yardımcı olmak için yaklaşan sınavların tarihlerini ekleyin.

Duolingo

Duolingo, yeni bir dil öğrenmeyi kolaylaştıran ücretsiz bir uygulamadır. Kendi hızınızda ilerlemenize ve şartları gerektiği gibi gözden geçirmenize yardımcı olan kişiselleştirilmiş öğrenme gibi faydalı özellikler içerir. Ayrıca ilerledikçe akıcılık puanınızı yükseltmek için sizi motive etmeye yardımcı olan ödüller de içerir.

Ek olarak Duolingo’nun dikte etme özelliği, yeni kelimeyi veya ifadeyi duymanıza ve görmenize, ardından bunları manuel olarak yazmanıza veya bir metin-konuşma uygulaması aracılığıyla telaffuzlarınızı kaydetmenize olanak tanır. Duolingo ücretsizdir, fakat reklamları kaldırmak için ücretli bir sürüme kaydolabilirsiniz.

Lise ve Üniversite Öğrencileri için Çalışma Uygulamaları

Sosyal medya dikkatinizi dağıtıyor veya sınav tarihlerini hatırlama konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, çalışma uygulamaları çalışma zamanını planlama, materyalleri gözden geçirme ve önemli sınavlara hazırlanma konusunda yardımcı olabilir. Bazı uygulamalar kendi bilgilerinizi yüklemenizi kolaylaştırırken, diğerleri incelemeniz gereken materyalleri içeren yüksek kaliteli çalışma kılavuzlarıyla doludur.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu