Online Matematik Öğretmeni Nasıl Seçilir?

Akademinin bazen telaşlı dünyasında, ihtiyacınız olan ekstra desteği bulmak zor olabilir. İster kafa karıştırıcı kavramları yakalamaya çalışıyor olun ister gelecekteki çalışmalara bir adım önde başlayın, size rehberlik edecek kaliteli yardım bulmak önemlidir. Zamanlama çakışmaları, ulaşımdaki kısıtlamalar veya önceden planlama yapmama, aramayı biraz daha zorlaştırabilir. Bu nedenle online matematik öğretmenleri, ders deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için harika bir kaynaktır.

Yine de, online bir matematik öğretmeni bulmak ve sizin için doğru online matematik öğretmenini bulmak çok farklı iki şeydir. Deneyimden ihtiyacınız olanı elde etmek için doğru eşleşmeyi bulmak isteyeceksiniz. Bunu nasıl yapıyorsun? Hadi daha yakından bakalım.

Etkili Bir Online Matematik Ders Platformu Bulun

Aramanıza başladığınızda, online özel ders hizmetlerinin çok sayıda olduğunu göreceksiniz. Nasıl birini seçebilirsin? Bu da süreçteki en önemli adımlardan biridir, bu nedenle zaman ayırmak ve araştırma yapmak isteyeceksiniz.

Sanal matematik dersleriniz için online bir sunucu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken üç temel husus vardır.

1. Kolaylık

Öğrencilerin yüz yüze eğitim yerine online eğitimi seçmelerinin ana nedeni, daha uygun olmasıdır. Ancak, esnek zamanlamaya sahip olmayan bir platform seçerseniz durum böyle olmayacaktır.

Online matematik dersi oturumları planlarken, oturumları çok önceden ayırmanız veya her hafta aynı gün ve saate bağlı kalmanız gerektiğini görebilirsiniz. Bazı öğrenciler için bu makul, diğerleri için değil. Ne kadar esnekliğe ihtiyacınız olacağını tahmin edin ve buna göre seçim yapın.

2. Bütçe

Bütçe bir diğer önemli husustur. Özel ders maliyetleri söz konusu olduğunda geniş bir yelpaze vardır. Matematik öğretmenleri için ücret saatte 120 liradan başlayıp 385 liraya kadar çıkabilir. Genel olarak, online öğretmenler, yüz yüze öğretmenlerden biraz daha uygun fiyatlıdır. Bunun nedeni, canlı ders vermenin öğrenci için daha uygun olduğu gibi, öğretmen için de daha uygun olmasıdır.

3. Kalite

Son olarak, bir canlı ders platformu seçerken kalite her zaman en önemli unsur olmalıdır. Görüntülü sohbetten daha fazlasını sağlayan bir şey arayın. Ekran paylaşımı ve hatta sanal bir beyaz tahta gibi teknik özellikler, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak online öğrenme ortamını seçerken özellikle önemlidir.

Sizin İçin En İyi Online Matematik Öğretmenini Seçmek İçin 3 Husus

Harika bir ders platformu bulduğunuzda, bir sonraki zorluğunuz harika bir online matematik öğretmeni bulmak olacaktır. Unutmayın, bir başkası için en uygun olan öğretmen sizin için en uygun öğretmen olmayabilir, bu nedenle öğretmeninizi seçerken hangi faktörlerin sizin için en önemli olduğunu düşünmeniz gerekir.

Popüler Konu:  Bilmeniz Gereken 6 Çeşit Kesir

En iyi öğretmeni aramanızı daraltmak için kendinize sormanız gereken bazı sorular.

Hangi Düzey Matematik Konusunda Yardıma İhtiyacınız Var?

Bir öğretmen seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şeylerden biri, üzerinde çalıştığınız matematik düzeyidir. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz belirli becerilerin veya uzmanlıkların bir listesini yapmak yararlı olabilir. Bu da geometri veya ön hesap gibi geniş olabilir veya ikinci dereceden denklem veya ortak faktörleri bulma gibi belirli matematik kavramları olabilir.

İhtiyacınız olan matematik yardımının belirli alanlarının bir listesine sahip olduğunuzda, aramanızı bu alanlarda uzmanlığı olan öğretmenlerle sınırlandırmaya hazır olacaksınız.

Eğitmenlere göz atarken, özellikle ihtiyacınız olan alt alanları arayın. Bazı platformlar, belirli kelimelere göre filtrelemenize bile izin verebilir. Bir arama işlevi olup olmadığına bakın ve yardıma ihtiyacınız olan belirli matematik problemi türlerini girerek onu iyi bir şekilde kullanın.

Online Ders Vererek Neyi Elde Etmek İstiyorsunuz?

Konu alanı tartmak için önemli bir faktör olsa da, hangi belirli performans görevlerinde yardıma ihtiyacınız olduğunu da düşünmek isteyeceksiniz. Hedefleriniz hakkında dikkatlice düşünün. Daha iyi notlar almak ister misiniz? Matematik ödevi yardımına mı ihtiyacınız var? LGS veya YKS’e mi hazırlanıyorsunuz? Bunların hepsi farklı bir yaklaşım gerektirir.

Zorlandığınız alanlarda hazırlanma ve başarılı olma deneyimine sahip öğretmenler arayın. Ev ödevleri konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, matematik ödevinizi yaparken sürekli müsait olacak bir öğretmen bulun. Belirli bir standart teste hazırlanmak için yardıma ihtiyacınız varsa, o testi kendi başına yapan bir öğretmen arayın.

Hangi Öğretme Tarzı Size En Uygun?

Son olarak, en iyi bağlantı kurduğunuz matematik öğretmeni türlerini düşünün. İdeal matematik dersinizi düşünün. Süper ilgi çekici ve enerjik öğretmenleri sever misiniz? İşleri çok yavaş ele alan daha sakin öğretmenleri sever misiniz? Çok sayıda görsel yardımla daha iyisini mi yapıyorsunuz? Emin değilseniz, öğrenme stiliniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için anketlere göz atın.

Ardından, ne tür bir öğrenci olduğunuzu ve bunun bir öğretmen tarafından en iyi nasıl desteklenebileceğini düşünün. Ardından, aramanızı daralttığınız öğretmenlerin yorumlarını okuyun. Eski öğrenciler tarafından bırakılan incelemeleri okuyarak bu kişinin nasıl talimat verdiğine dair iyi bir fikir edinmeniz olasıdır.

Online Matematik Öğretmeni Bulma: Sonuç

Online öğretmenler için binlerce seçenek var. Fakat kendinizinkini dikkatlice seçmek için zaman ayırmaya değer. Sizin için yanlış online öğretmeni kullanmak sadece para kaybı olmayacak, aynı zamanda zaman kaybı olacak ve ilerlemenize yardımcı olmak yerine matematik bilginizi geri çekebilir.

Kolaylık, bütçe ve kalite gibi şeyleri göz önünde bulundurmak, uygun bir ders platformu seçmenize yardımcı olacaktır. Harika bir canlı ders platformu bulduğunuzda, hangi düzeyde matematik desteğine ihtiyacınız olduğunu, hedeflerinizin neler olduğunu ve en iyi nasıl öğreneceğinizi düşünerek harika bir öğretmen aramanızı daraltabilirsiniz.

Son olarak, seçeneklerden bunalmış hissediyorsanız ve tüm seçenekleri daraltmak için biraz yardım istiyorsanız, birçok özel ders platformunda hızlı eşleştirme özellikleri mevcuttur.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu