Çocuğuma yüksek sesle okumaya başlamak için çok mu geç?

Çocuğunuza kitap okumak, erken gelişimine yardımcı olmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Çocuğunuza okumadıysanız ve başlamak için çok geç olduğunu düşünüyorsanız, değil.

Çocuğunuz okula başlamış olsa bile, ona yüksek sesle okumak, ona yeni kelimeler, fikirler ve kavramlar öğrenme fırsatı verir. Hayal güçlerini geliştirir ve kafalarını harika hikayelerle doldurur.

Bir çocuk kendi başına okuyabiliyorsa, ona okumanızdan yine de faydalanabilir. Çocuklar çok daha büyük olana kadar okuduklarını tam olarak anlamazlar. Ancak duyduklarını tam olarak anlarlar. Bu yüzden büyük çocuğunuza okuduğunuzda, daha fazla bilgiyi hafızasında tutar. Hatta bir ebeveyne, hikayedeki şeyleri ve çocuğun anlamadığı kelimeleri tartışma fırsatı sunar. Ve çocuğunuzla yaptığınız her tartışma, bilgi vermek için bir fırsattır.

Çocuğunuza öğrenme faydalarının veya sesli okumanın yanı sıra psikolojik ve duygusal faydaları da vardır. Çocuğunuza okuduklarınızla ilgili güzel anıları olacak ve bu onun özel ve zaman ayırmaya değer olduğuna dair bir mesaj gönderecektir.

Popüler Konu:  En Verimli Ders Çalışma Teknikleri

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu