Üstün zekalı çocuğumun işini kolaylaştırmak için ne yapabilirim?

Hayatının ilerleyen zamanlarında, çocuğunuzun özel yetenekleri muhtemelen onu çok iyi durumda tutacaktır. Ancak okul öncesi çağda ve hatta daha sonra üstün yetenekli çocuklar için okulda ve evde daha zor olabilir. İşte işleri biraz daha kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz birkaç fikir.

Her şeyden önce, üstün yeteneklilik belirtilerine bakmak isteyeceksiniz. Bunları tespit etmek mutlaka kolay değildir, bu nedenle üstün yetenekli çocukların belirtilerine bakmak veya doğrulama için çocuğunuzun doktoru veya psikoloğu ile konuşmak isteyebilirsiniz.

Uyarılma, üstün yetenekli çocuğunuzun gelişimi için önemlidir, bu nedenle evde ne yapmanız gerektiğini ve çocuğunuzun gelişimine yardımcı olmak için çocuğunuzun okulunun ne yapması gerektiğini de sormak isteyebilirsiniz.

Üstün yetenekli çocukların genellikle akranları tarafından alay edildiğini ve alay edildiğini unutmayın, bu nedenle zorbalığa karşı dikkatli olun ve gerekirse çocuğunuzun öğretmeniyle konuşun.

Başka bir iyi fikir, bölgenizde başka yetenekli çocuklar olup olmadığını öğrenmek ve aileleriyle bağlantı kurmaktır. Benzer yaştaki çocuklar için oyun tarihleri ​​bile ayarlayabilirsiniz.

Çocuğunuz çok zeki görünse ve kendi yetersizlikleriniz için endişeleniyor olsanız da hala çocuğunuzun ebeveyni ve bakıcısı olduğunuzu ve onun hayatında çok önemli olduğunuzu unutmayın.

Popüler Konu:  Üstün zekalı çocuk tam olarak nedir?

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu