Öğrenme güçlüğü olan çocuğum yardım alamazsa ne olur?

Genel olarak çocuğunuzun bireysel eğitim planı (BEP), çocuğunuzun hangi hizmetleri, ne zaman ve kimden alacağını tam olarak belgeleyen haritadır.

Bir IEP, sizin izniniz olmadan hiçbir şekilde değiştirilemez veya değiştirilemez. Herhangi bir endişeniz varsa, okul müdürüyle konuşmaktan çekinmeyin, çünkü çocukların ihtiyaç duydukları ve almaya hakları olan hizmetleri almalarını sağlamaktan sorumlu olacaktır.Herhangi bir zorluk ortaya çıkarsa seçeneklerim nelerdir?

Çocuğunuzun aldığı bakımla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, yıl başkanıyla konuşmalı ve görüşlerinizi belirtmelisiniz. Okula atanan özel eğitim öğretmeni bilgilendirilmelidir. Makul bir süre içinde bir toplantıya çağrılabilir. Katılma hakkına sahip olacaksınız ve olabilecek tüm endişeleriniz tartışılabilir. Bu toplantı endişelerinizi çözmezse, daha fazla bilgi ve destek için Ulusal Özel Eğitim Konseyi ile iletişime geçebilirsiniz.

Her seferinde bir adım atmak, çocuğunuzun özel eğitim öğretmeniyle konuşmak ve endişeleriniz konusunda net olmak önemlidir. Herkes elinden gelenin en iyisini yaptığı için iddialı olun ama agresif olmayın. Öğretmen veya diğer personel ile konuşurken çocuğunuzu önünüzde bulundurun. Karar vermek için acele etmemeye çalışın, temyiz tehdidinde bulunmadan önce bir şeyleri çözmeye çalışın. Bir sonraki en önemli bağlantı noktası, okula atanan Özel Öğretmeni olacaktır.

Popüler Konu:  DEHB çocuğumun geleceğini nasıl etkiler?

Benzer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu