Çocuğumun yazmayı öğrenmesine yardımcı olmak için ne yapabilirim?

Herhangi bir çocuğun yazmayı öğrendiği ilk şeylerden biri onun adıdır. Üç yaşındaki çocuğunuza aktif olarak yazmayı öğretmeye başlamak için biraz küçük olsa da çocuğunuzun adını mümkün olduğunca çok yerde görmesine izin vererek sürecin hızlı bir şekilde başlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Çocuğunuz yakında adının nasıl göründüğünü tanımayı öğrenecek ve bu doğru bir okuma olmasa da onu evin etrafındaki nesnelerde görmek çocuğunuz için heyecan verici olabilir. Çocuğunuzun yemek kaplarını, oyuncaklarını ve diğer eşyalarını adıyla etiketlemeyi deneyin. Yatak odasının kapısı için bir işaret yapın ve adının harflerinden yapılmış bulmacaları arayın.

Çocuğunuza adının ilk harfinin ne olduğunu öğretin ve çocuğunuzu o harfle başlayan başka nesneler bulmaya teşvik edin. Bu eğlenceli bir oyundur ve siz dışarıdayken tahıl kutularında, kamyonlarda ve diğer her yerde çocuğunuzun ‘isim mektubunu’ seçtiğini bile görebilirsiniz.

Genel zeka cephesinde, çocuğunuzun yaşıtlarından çok daha gelişmiş göründüğünü fark etmiş olabilirsiniz. Çocuğunuzun yetenekli olduğunu düşünüyorsanız not almak iyi bir fikir olsa da IQ ve diğer testlerle uğraşmak için kesinlikle çok erken. Bunun yerine çocuğunuzun erken öğrenmesinden zevk almasına ve daha sonra test etme konusunda endişelenmesine izin verin.

Popüler Konu:  Çocuklarla yapılacak eğlenceli, ucuz aktiviteler nelerdir?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu