Çocuğumun bilgisayar oynama süresini nasıl azaltabilirim?

İlk başta bir ekran önünde ne kadar zaman harcadığını izlemeniz ve görmeniz gerekecek. Sadece bir veya en fazla iki saat sürüyorsa ve hala bol miktarda egzersiz yapıyor ve ödevlerini ve ev işlerini yapıyorsa, muhtemelen çok fazla endişelenmenize gerek yoktur. Fakat saatlerce televizyon ekranının karşısındaysa, sınır koymanın zamanı gelmiştir.

Zamanı kontrol altında tutmak için bazı öneriler:
Oyun başlamadan önce bir zaman sınırı belirleyin:

Çocuğunuzun sadece 30 dakika oynamasını istiyorsanız, limitin bu olduğunu söyleyin ve bir zamanlayıcı ayarlayın. Zamanlayıcı kapandığında, oyun da biter, soru sorulmaz. Beş dakika daha oyalamaya veya yalvarmaya çalıştığında, süre sınırını sakince yeniden belirtin. Oynamayı bırakmayı reddederse, konsola bir “mola” verin, oyunun fişini çekin ve uygun hissettiğiniz sürece belirlenmiş bir yere koyun.

Ama oyunun ortasındayım!” için bir çözüm. protesto.

Anneleri ve babaları unutmayın, hemen hemen her oyunun bir oyunu kaydetme özelliği vardır, böylece çocuğunuz oyunun ortasında herhangi bir puan, ipucu, silah veya can kaybetmeden duraklayabilir. Çocuğunuzun bu işlevi anlamasına yardımcı olmanız gerekebilir.

Süre dolduğunda, birkaç alternatif eğlenceli aktivite önerin

Neden bir masa oyunu oynamayı, birlikte kitap okumayı ya da bir sanat ve el işi projesi yapmayı önermiyorsunuz? Bu onu oyundan uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır.

Oyun oynamadan önce ev ödevlerinin veya ev işlerinin tamamlanmasında ısrar edin

Aynı şey televizyon izlemek veya internette gezinmek için de geçerli.

Popüler Konu:  Dans çocuğumun gelişimine nasıl yardımcı olur?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu