Çocuğum için bir müzik aletini nasıl seçerim?

Müzik öğrenmek hem aileler hem de çocuklar için harika bir şekilde ödüllendirici olabilir. Bu durum ömür boyu süren bir beceri olabilir ve çocuğunuz bir sonraki Mozart olmasa bile, bir enstrüman öğrenmenin öğrenmeye ve gelişmeye yardımcı olabileceği kanıtlanmıştır.

Birçok anne/baba çocuklarının müzik öğrenmeye başlamaları için doğru yaşın ne olduğunu ve hangi enstrümanı çalmaya başlamaları gerektiğini merak eder.

Çocuğunuzun müzik derslerine başlamadan önce ona kadar sayıları ve alfabeyi tanımasını beklemek iyi bir fikirdir. Çünkü bu şekilde gamları okuyabilir ve ezgileri çalmayı öğrenebilir.

Seçtiğiniz enstrüman gerçekten size kalmış ama başlamak için basit bir şey arıyorsanız, neden teneke düdüğü veya kayıt cihazını seçmiyorsunuz? Hem ucuz hem de alışması kolay.

Gitarlar ve telli çalgılar da popülerdir ve daha küçük boyutları vardır. Ancak ustalaşmak daha zor olabilir.

Piyano ebeveynlerin ve çocukların her zaman favorisidir ve çocuğunuz rahat bir şekilde tabureye oturacak ve tuşlara basacak kadar büyüdüğü anda öğrenilebilir.

Nefesli çalgılar ve üflemeli çalgılar gibi diğer enstrümanlar, süt dişlerine baskı yapabildikleri için çocuğunuz biraz daha büyüyene kadar bırakılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu