Çocuklarla yapılacak eğlenceli, ucuz aktiviteler nelerdir?

Gece şefi:

Çocuğunuzun, yardımcı yardımcısı olarak sizinle birlikte akşam yemeğinden sorumlu olmasına izin verin. Akşam yemeğinde ne olacağına o karar versin. Bazı öneriler: Pide pizzaları, fıstık ezmeli ve jöleli sandviçler, ızgara peynirli sandviçler ve tatlı olarak neden jöle ya da dondurma ya da ikisi birden olmasın!

Kamp:

Karanlık ve kasvetli bir günden yararlanın. Çocuğunuz sıkılmaktan şikayet ediyorsa, oturma odasında kampa gitmenizi neden önermiyorsunuz? Sandalyelerin üzerine örtülen çarşaf ve battaniyelerle bir “çadır” yapın. Uyku tulumlarınız varsa, onları kazın veya yere battaniye ve yastıklar koyun. Hayali bir kamp ateşi etrafında hikayeler anlatın ve şarkılar söyleyin.

Çocuğun seçim günü:

Çocuğunuzun günü “koşmasına” izin verin. Ne yiyeceği, hangi programı izleyeceği ve hangi aktiviteleri yapacağı konusunda önemli kararlar verebilir. Ne zaman olacağını ona önceden bildirin ve aya özel bir isim verin. (Çocuğunuzun öğretmeniyle güç mücadelesinden kaçınmak için bunu bir okul günü için planlamamak akıllıca olabilir.)

Hazine avı:

Çocuğunuzu kendi evinizde bir hazine avına gönderin. Biraz hazırlık gerektiriyor ama heyecanına değer! Ona, buzdolabına bakın veya nereye saklanabileceğine dair bir ipucu verin yazan bir not verin.

Popüler Konu:  Erkek çocukların sürekli birbirine vurması normal mi?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu