Çocuğumun renkleri nasıl öğrenebilir?

Üç yaşına kadar çoğu çocuk renklerin isimlerini tanımaya ve öğrenmeye başlar. Genellikle önce onları işaret etmeyi öğrenirler. Ancak çocuğunuz üç buçuk yaşına geldiğinde, dört, hatta daha fazlasını sayabilmelidir.

Çocuğunuzun renklerini öğrenmesine yardımcı olmanın birkaç yolu vardır. Güneşli bir pencere için renkli su gösterileri oluşturarak veya farklı renklerde kil veya oyun hamuru ile oynayarak oyuna renk katmayı deneyin. Çocuğunuza onları isimlendirebilir veya onları karıştırmayı ve sonuçları denemeyi deneyebilirsiniz.

Çocuğunuzla renkler hakkında da konuşun. Ona hangi renk çorap giymek istediğini ya da yürüyüşte gördüğünüz çiçeklerin ne renk olduğunu sormak, üç yaş gününüze renk katmanın basit yollarıdır. Birlikte okurken farklı renkleri işaret etmeye çalışın veya çocuğunuzdan kitaplarında mavi bir arabayı veya kırmızı bir elmayı işaret etmesini isteyin.

Çocuğunuzun, ister plastik bardak ister blok olsun, öğeleri renk gruplarına ayırmasına izin vermek, çocuğunuzun renkleri daha hızlı öğrenmesine yardımcı olmanın başka bir yoludur.

Popüler Konu:  Çocuğum namussuz olmaya başladı. Sorunu nasıl hallederim?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu