Çocuğumu okumaya nasıl teşvik edebilirim?

Okuma hediyesi, bir ebeveynin çocuğuna verebileceği en büyük hediyelerden ve en önemlilerinden biridir. Çocuğunuzda okuma sevgisini geliştirmeye yardımcı olacak ipuçlarımızı takip edin:

• Çocuğunuza asla okutmayın, eğer okumaya zorlandıklarını hissediyorlarsa, bunu eğlenceli bir eğlenceden ziyade bir ceza olarak görmeleri daha olasıdır.

• İlk başta okumaya başlamazlarsa, pes etmeyin. Beğenmediğiniz bir kitabı kaç kez okuduğunuzu veya bir film izlediğinizi düşünün. Gerçekten sevdikleri hikayeleri bulmaları zaman alacak.

• Kütüphane gezilerini düzenli bir etkinlik haline getirin. Kütüphaneler, çocuğunuzu her türlü kitapla tanıştırmak için harika bir yoldur.

• Kitap koleksiyonlarının büyümesini izleyebilmeleri ve yeni bir kitap almanın çok özel bir muamelesini dört gözle beklemeleri için odalarında kitaplar için uygun bir yer verin.

• Dergi okumanın da önemli olduğunu unutmayın. Bu yüzden şu anda kitaplara meraklı değillerse, okuryazarlık becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak için neden bir dergi aboneliği düşünmüyorlar.

Popüler Konu:  Çocuğumun bilgisayar oynama süresini nasıl azaltabilirim?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu