Çocuğumu okulda başarıya en iyi nasıl hazırlayabilirim?

Bir ebeveyn olarak, çocuğunuz için en iyisini istiyorsunuz ve muhtemelen potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için neler yapabileceğinizi merak ediyorsunuz. Çocuğunuzun okulda başarılı olmasını sağlamanın birçok yolu vardır:

Ekran süresini en aza indirin: Televizyon karşısında çok fazla oturmak, çizgi film izlemek veya internette ya da bilgisayar oyunları oynamakta çok fazla zaman geçirmek çocuğunuzu iki şekilde etkileyebilir. Birincisi, çocuğunuzun sosyal etkileşim fırsatlarını sınırlayabilir ve ikincisi, çocuğunuzun okumaya, proje yapmaya, deneysel keşiflere veya oyuna olan ilgisini etkileyebilir. İlkokul çocukları için günde bir saat televizyon yeterli.

Müfredat dışı ilgi alanları geliştirin: Spor ve müzik, çocukların katılması için iyi olan ve çocukların okulda daha başarılı olmalarına ve daha iyi notlar almalarına yardımcı olabilecek ders dışı etkinliklere iki örnektir.

Spor yapan çocuklar, artan aktiviteleri ve daha güçlü sosyal ağları nedeniyle spor yapmayan çocuklara göre genellikle daha sağlıklıdır.

Müzik etkinliklerine katılan çocuklar genellikle daha iyi uyum sağlar, akademik olarak daha iyi performans gösterir ve duygusal olarak daha gelişmiştir. Müzik çalan çocukların, genellikle müzik eğitimi almayanlara göre daha iyi hafıza becerilerine sahip oldukları düşünülmektedir.

Uygulamanın mükemmel olduğu fikrini teşvik edin: Bazı çocuklar bir konuda ya iyi olduklarını ya da olmadıklarını düşünürler. Bir şeyi bir veya iki kez deneyebilirler. Ancak başarısız olurlarsa, bu onları pes ettirir. Diğer çocuklara başarının pratik yapmak ve daha iyi olmak olduğu öğretilir. Bu çocukların genel olarak hatalar, aksilikler, başarısızlıklar ve uygulamalar yoluyla öğrenmenin önemini vurgulayan ebeveynleri vardır. Çocuğunuza, denemeye devam ederse her şeyi yapabileceğini öğretmek önemlidir. Bu şekilde pratik yapacak, ustalaşacak ve başarılı olacaklar!

Popüler Konu:  Çocuğumun bilgisayar başında çalıştığından nasıl emin olabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu