Çocuğum ödevden nefret ediyor, nasıl sevdirebilirim?

Ev ödevi asla sizinle çocuğunuz arasında sorunlara neden olmamalıdır. Çocuğunuzla olan ilişkiniz, çocuğunuza ödev yaptırarak tehdit edilmeyecek kadar değerlidir. Peki çocuğunuz ödev yapmaktan nefret ederse ne yaparsınız? Bu durum çocuğumuzun ödev yapmak istememe nedenlerine bağlı.

İşte çocukların ev ödevlerinden nefret etmelerinin beş yaygın nedeni ve bunları tekmelemeden ve çığlık atmadan çözmek için neler yapabileceğiniz

.Ev ödevi yapmak zaman alır, çocuğunuzun eğlenceli şeyler yaparak geçirmeyi tercih ettiği zaman.

Çözüm, çocuğunuzun ödev yapmak için harcadığı zamana bir sınır koymak ve buna bağlı kalmaktır. Çocuğunuz belirli bir zamanda çalışmayı bırakabileceğini bilirse, işi yapmak için daha fazla motive olacaktır.

Ev ödevi çok zor ve çocuğunuz bunu yapamıyor.

Çözüm, çocuğunuzun öğretmeniyle konuşmak ve bunu çok zor bulduklarını açıklamaktır. Çocuğunuzun öğretmeni, ödevi gözden geçirebilecek ve çocuğunuz için en uygun çözümü bulabilecektir.

Ev işi sıkıcı.

Çocuğunuzu ödevinin sıkıcı olduğuna zaten karar vermişse, ödevini yapması için ikna etmek zor olabilir. Ancak anahtar, denemek ve eğlenceli hale getirmektir. Neden ödevini yaptıktan sonra küçük bir sınav yapmıyor ve belki de ödül olarak küçük bir muamele yapmıyorsunuz? Ayrıca ödev için harcanan zamana bir sınır koymak da yardımcı olacaktır. Çocuğunuzla konuşmalı ve ev ödevi hakkında tam olarak neyin sıkıcı olduğunu düşündüğünü bulmaya çalışmalısınız. Belli bir konu ile mücadele ediyor olabilir, bu durumda öğretmeniyle konuşmak yardımcı olacaktır.

Ödev son dakikaya kaldı

Çözüm, katı bir ev ödevi rutini sürdürmektir. Ev ödevine her gece aynı saatte başlayın ve çocuğunuzun özel projelerin teslim edilmesi gereken tarihleri ​​içeren bir ev ödevi günlüğü tutmasına yardımcı olun. Tarihleri ​​bir takvime işaretleyin ve işin ne zaman teslim edilmesi gerektiğine karar vermek için geriye doğru çalışın. işin zamanında yapılmasından sorumludur. Bir projeyi yapmakta geç kalmanın veya ödevine zamanında başlamanın hiçbir mazereti olmamalıdır.

Ev ödevi için gerekli kitaplar okulda bırakılır.

Popüler Konu:  Çocuğumu ders çalışmaya nasıl teşvik edebilirim?

Çocuğunuzun sık sık eve kitap getirmeyi unuttuğunu fark ederseniz, bu onun öğrenmekte zorlandığının ve iş yükünü çok zor bulduğunun kesin bir işaretidir. Çocuğunuzun öğretmeniyle konuşmalı ve çocuğunuzun kendisine verilen ödevlerde zorlandığını anlatmalısınız. Ayrıca çocuğunuzun ev ödevi için hangi kitapların gerekli olduğunu hatırlamasına yardımcı olacak bir sistem kurmaya çalışın, bunun kurulumu hakkında öğretmeniyle de konuşabilirsiniz.

Çocuğunuzun ödevini başarıyla bitirmesini sağlamak, aşırı miktarda gerginliğe veya strese neden olması gereken bir şey değildir. Bunun yerine, çocuğunuzun ödevini kolaylaştırın ve daha keyifli bir deneyim olmasına yardımcı olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu