Bebeğimin daha iyi dinlemesini nasıl sağlayabilirim?

Küçük çocuklar söz konusu dinleme olduğunda çok seçicidir. Ancak yürümeye başlayan çocuğunuzun nasıl daha iyi dinleyeceğini öğrenmesine yardımcı olmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır. Dinleme, bir çocuğun öğrenmesi ve uygulaması gereken bir beceridir.

Çocuğunuzla sürekli konuştuğunuzdan emin olun. Çoğu zaman, gün boyunca küçük bir çocukla evde olan bir ebeveyn, onunla konuşmayı unutacaktır. Bir yürümeye başlayan çocukla sürekli konuşmanız gerekir. Ne kadar çok duyarlarsa, o kadar çok dinlerler.

Çocuğunuzla bir kitap okurken, durun ve hikayede neler olduğunu tartışın. Bu size, yürümeye başlayan çocuğunuzun hikayeyi ne kadar dinlediğini gösterecektir. Ve eğer çocuğunuz soru soracağınızı fark ederse, bu onun dikkatini vermesini sağlayacaktır.

Sık okuduğunuz bir kitap veya sık sık söylediğiniz bir şarkı varsa, yürümeye başlayan çocuğunuzun bir satırı bitirmesine izin verin. Dur ve eksik kelimeleri söyleyebiliyor mu bir bak.

Aptal olmak! Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzla tekerlemeler yapın. “Kurbağa ve köpek kütüğün üzerinden atladı.” Bu oyuna bayılacaklar ve aptallık onları gerçekten dinlemeye itiyor.

Popüler Konu:  Çocuğumun matematik dersine nasıl yardımcı olabilirim?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu