Çocuğum spor yapmalı mı?

Her ebeveyn, çocuğunun organize spor yapmasına izin verip vermeyeceğine kendisi karar vermelidir. Bazı aileler çocuklarının güvenliği konusunda endişelenir ve buna izin vermez, bazıları ise bunun okul ödevlerini yarıda bırakıp kötü sonuçlarla sonuçlanmasından korkar. Fakat çocuğunuzun spor yapmasına izin vermek için beş olumlu neden:

Spor yapmanın sosyal hayata etkileri:

Gençlik sporları oynamanın çocuğunuzun sosyal olma şansını artıracağına şüphe yoktur. Çocuklara tanışmaları ve aksi takdirde erişemeyecekleri sağlam arkadaşlar edinmeleri için bolca fırsat verir. Spor, çocukların sosyal becerilerini geliştirmeleri için harika bir yoldur.

Spor yapmanın notlara etkisi:

Pek çok anne/baba eğer spor yaparlarsa, notların düşeceğinden veya çocuklarının ders çalışmak istemeyeceğinden korkar. Ancak durum böyle değil, okullarda spor yapmak çoğu çocuğun daha başarılı olmasına neden oluyor. Birçok spor da sınıf çalışmasına yardımcı olan becerileri öğretir ve antrenörler bazen bunu saha koçluğu ile iç içe geçirir.

Spor yapmanın sağlığa etkileri:

Günümüz toplumunda çocuklar video oyunları oynayarak ve televizyon izleyerek sayısız saatler harcıyorlar. Spor, onları yaşam sağlığı için bir yola sokan egzersiz olabilir. Aktif çocuklar uzun vadede çok daha sağlıklıdır.

Spor yapmanın yaşam becerilerine etkileri:

Sporda başka hiçbir şekilde elde edemediğiniz bazı beceriler vardır. Örneğin, kazanan konmayı puanlamak için birlikte çalışmayı öğrenmek. Elbette bunu iş hayatında veya başka bir şekilde yapabilirsiniz ancak etkisi sert ve hızlı değildir. Sadece konmayı başardıklarında öğrenmekle kalmazlar, başaramadıklarında da öğrenirler. Sporda zorluklarla başa çıkmak çok siyah beyazdır ve bu herkes için kazanan bir yaşam becerisidir.

Eğlence başka bir harika nedendir:

Çocukken spor yapmak için tüm harika sebeplere rağmen, eğlenmek en iyilerinden biridir. Çocuğunuz hayatının zamanına sahip olacak. Dışarı çıkıp diğer çocuklarla eğlenmelerine izin verin..

Popüler Konu:  Çocuklar için hangi sporlar popülerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu