Çocuğum için en iyi gelişim oyuncakları nelerdir?

Beş ila sekiz yaşındaki çocuğunuz için gerçekten harika gelişimsel oyuncaklar var. Çocuğunuzun TV veya bilgisayar ekranı karşısında çok fazla zaman harcamak yerine gelişimsel oyunlar oynayarak zaman geçirmesi önemlidir.

Çocuğunuz günde en fazla bir saatini TV izleyerek veya bilgisayar oyunları oynayarak geçirmelidir. Çocuğunuzun beynini uyarmak için, çeşitli oyuncakların hazır olması önemlidir. Önemli olan çocuğunuzun birçok farklı oyun deneyimine sahip olması olduğu için bir servete mal olmaları gerekmez.

Çocuğunuzun çok yönlü bir oyun süresinden yararlanabilmesi için aşağıdaki kategorilerin her birinden oyuncaklar seçmeye çalışın:Büyük motor becerileri:

Koordinasyonu, dengeyi vurgulayan ve kol ve bacak gücünü artıran oyuncaklar seçin.

  • Binilebilir oyuncaklar: Kendi boyutuna göre ayarlanmış bir bisikletle başlayın.
  • Spor malzemeleri: Fırlatma ve yakalama veya basket topları el-göz koordinasyonunu geliştirmeye yardımcı olur
  • Aksiyon oyuncakları: İp atlama ipleri, hulahoplar, kaykaylar, oyun tünelleri, salıncaklar ve uçurtmalar bunlara dahildir.

İnce motor beceriler: Yazma becerilerini geliştirecek el-göz koordinasyonuna yönelik oyuncaklar

  • Sanat malzemeleri: Çok sayıda sanat malzemesi sağlayın; boya kalemleri, kurşun kalemler, keçeli kalemler, tebeşir, sulu boyalar, boyama ve el işi kitapları, oyun hamuru, makas, boru temizleyicileri.
  • Öykü panoları: Keçe panoları, manyetik panolar, birden fazla parçalı peg panoları kullanımını teşvik edin.
  • Yapı oyuncakları: Ahşap, plastik, karton ve köpük yapı taşlarının tümü harika gelişimsel oyuncaklardır.
  • Bulmacalar, müzik aletleri, masa oyunları, kartlar, bebekler ve oyuncak evler, aksiyon figürleri ve tren setleri, çocuğunuzun hayal gücünü teşvik etmeye yardımcı olacak harika oyuncaklardır.

Dil becerileri:

Konuşma, müzik ve ön okuma becerilerini vurgulayan oyuncak çeşitlerini unutmamak gerekir.

  • Kitaplar: Yeni başlayan okuyuculardan, çocuğunuza okuyabileceğiniz basit kurgusal olmayan kitaplara kadar geniş bir yelpazeye sahip olduğunuzdan emin olun. Kitapçıya, kütüphaneye veya yardım mağazalarına düzenli geziler yapın.
  • Oyun için aksesuarlar: Çocuğunuzun rol yapmasına yardımcı olan oyuncaklar, çocuğunuzun hayal gücünü geliştirecektir. Giyinmek için kıyafetler, oyuncak mutfaklar ve tıbbi kitler, yazar kasalar ve oyun setleri harika oyuncaklardır.
  • Okumaya yardımcı olacak oyunlar: Yeni başlayanlar için masa oyunları ve kart eşleştirme oyunları, okuma becerilerini artırmaya yardımcı olur.
Popüler Konu:  Okul çağındaki çocuğum neden küfür ediyor?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu