Matematikte hangi uygulama yardımcı olabilir?

Number Stax, yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki öğrenciler için arcade benzeri bir bulmaca oyunu uygulamasıdır. Şu anda App Store’da 1,59 TL karşılığında mevcuttur ve küresel eğitim lideri Houghton Mifflin Harcourt tarafından piyasaya sürülmüştür.

Bu uygulamanın matematiği erişilebilir ve eğlenceli hale getirdiği söyleniyor. Sayı problemlerini ve cebirsel denklemleri çözerek değerli matematik temelleri pratiği sunar. Oyuncular, puan kazanmak için tamsayı ve işlem karolarını stratejik olarak düzenlemelidir. Fayansları değiştirebilir, oyunu zamana karşı dondurabilir ve bonus puanları toplayabilirler. Oyunda ne kadar iyi olursanız, o kadar hızlı gider ve karolar ekranın üst kısmına ulaştığında oyun biter.

Bu sadece matematik becerilerinizi geliştirmek için bir oyun değil, aynı zamanda bulmacalardan hoşlanan herkes için çok eğlenceli. 20 zorluk seviyesi, yönergeler ve ipuçları içeren eğitici bir öğretici ve oyuncuların başarılarını yayınlamalarını sağlamak için Apple Game Center ile arayüz vardır.

Number Stax, iPad, iPhone ve iPod Touch dahil tüm Apple IOS cihazları için kullanılabilir.

Popüler Konu:  Çocuğumun geometriyi anlamasına nasıl yardımcı olabilirim?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu