Çocuğumun arkadaşlarının ebeveynlerini tanımalı mıyım?

Anne-Baba tanımadığınız bir zamanda çocuğunuzun bir arkadaşının evine gitmesi konusunda endişelenmek, aileler arasında yaygın ve çok doğal bir korkudur. Anne-Baba, çocuklarını bir oyun randevusu için oraya göndermenin güvenli olup olmayacağına karar vermek için diğer insanların aileleri ve evleri hakkında nasıl bilgi edinebilir?

Bir anne okulda erken saatlerde bir kahve sabahına ev sahipliği yapmaya karar verdi ve tüm kız annelerini sınıfına davet etti. Kızları kızlarıyla oynayacağı için anneleri tanımanın gerçekten harika bir yolu olduğunu kanıtladı.

Duyduğumuz diğer fikirler arasında araba paylaşımı yapmak, bir spor takımına koçluk yapmak veya okul tarafından yürütülen etkinliklere katılmak yer alıyor. Bazı aileler doğrudan bir yaklaşım benimseyecek ve çocuklarının arkadaşının evini ziyaret edecek ve diğer ebeveynleri tanıyacaktır.

En önemli olan nedir?

Çocuğunuz tanımadığınız birinin evinde olacak. Bir ebeveyn olarak, çocuğunuzun güvende olduğunu bilmek istersiniz, diğer ailelerle kurallar hakkında konuşmak her türlü korkuyu hafifletmeye yardımcı olabilir.

Çocuğunuzla ve evinde kalacağı ebeveynleri ile aşağıdaki konularda standartlarınız ve beklentileriniz hakkında konuşun:

• Medya kullanımı

• Alkol, tütün veya diğer uyuşturucular

• Uygun ve uygun olmayan faaliyetler

• Oynamanın uygun olduğu yerler

• Akrabalar, büyük kardeşler, aile dostları vb. gibi diğer kişilerin yanında rahat olup olmadığınız.

Birçok anne/baba bu konuları diğer ailelerle paylaşma fikrinden rahatsız olur. Ancak çoğu ebeveynin de aynı şekilde hissedeceğini hatırlamak önemlidir. Beklentileri önceden belirlemek, gönül rahatlığı sağlayacak ve deneyimi herkes için çok daha olumlu hale getirecektir.

Hatta çocuklarınızın oyun sırasında herhangi bir endişeleri olduğunda veya kendilerini rahatsız hissettiklerinde derhal sizinle iletişime geçmeleri gerektiğini anlamalarını sağlamalısınız.

Çoğu durumda, çocuğunuzun arkadaşının ebeveynleri aynı beklentilere sahip olacak ve sizinle aynı şekilde hissedecektir. Ayrıca oyun tarihlerinin ilgili çocuklar için olumlu ve eğlenceli bir deneyim olmasını isteyeceklerdir. Çocuklarının, çocuğunuzla olumlu bir arkadaşlık geliştirmesini isteyeceklerdir.

Popüler Konu:  Çocuğumun arkadaşlık sorunlarını çözmesine nasıl yardımcı olabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu