Okul kitapları satın alırken nasıl tasarruf edebilirim?

Hangi ebeveyn kitap listesini okuldan eve götürmekten korkmaz? Okul kitapları pahalıdır ve yıldan yıla değişir, bu nedenle elden teslim her zaman mümkün değildir. Fakat konu okul kitapları olduğunda maliyetleri düşük tutmanızı sağlamanın birkaç yolu vardır.

Annelerimiz, bir kitap ödünç verme planı oluşturma konusunda komşularınız ve arkadaşlarınızla konuşmanızı önerir. Ayrıca çoğu kitapçıda ikinci el seçeneği de vardır. İşte bu yüzden onlarla kontrol edin. Mükemmel durumda olmalarını beklememekle birlikte, 2. el kitapların mükemmel kalitede olması gerekir. Bu yüzden ödemeyi teslim etmeden önce, aşırı karalama, not alma, yırtık veya eksik sayfalar olup olmadığını kontrol edin. İkinci el satın alınamayacak kitaplar için, satın almadan önce birkaç yerde fiyatları kontrol edin ve her zaman online olarak kontrol edin, çünkü harika fırsatlar var! Fakat online sipariş veriyorsanız, Eylül’den çok önce ulaştıklarından emin olmak için mümkün olduğunca erken sipariş verin.

Annelerimizden bazıları, okulunuzdan mevcut olabilecek bir kitap ödünç verme planı oluşturmasını istemenizi tavsiye etti.

Kitaplar, özellikle klasikler gibi romanlar gibi yılınızı değiştirmeme eğiliminde olduğundan, annelerimiz etrafa sormanızı tavsiye ediyor. Çoğu insan, evlerinde bir yerde toz toplayan ‘Gurur ve Önyargı’ ile başa çıkacaktır. Ayrıca etraftaki ikinci el mağazalarına da bakmakta fayda var.

Çocuk kitaplarından nasıl tasarruf edebilirim?

Şanslıysanız, çocuğunuz bir milyon kitap istiyor! Okumayı seviyorlar ve siz de onlara bunu yapmaları için her fırsatı vermek istiyorsunuz. Ancak hepimizin bildiği gibi çocuk kitapları bir pakete mal olabilir. Fakat bankayı bozmadan çocuğunuza verebileceğiniz tüm kitapları vermenin yolları var. İşte sizlere birkaç öneri:

• Araba bagajı satışları, dikkatli kullanılmış çocuk kitaplarını bulmak için harika bir yerdir ve genellikle satış fiyatına göre fiyatlandırılır. Çocuk kitapları genellikle oldukça hızlı gittiğinden, hafta sonu indirimlerine erken gelmek en iyisidir.
• Topluluğunuzda takas politikası olan kullanılmış kitapçıları arayın. Birçoğu kitapları iade etmenize ve birkaç tane daha kredi vermenize izin verecektir. Ve raflarda gezinmek gerçekten eğlenceli.
• Bazı kuruluşların yıllık kitap satışları vardır. Yıl boyunca kitap bağışları alırlar ve kitapların çok ucuz olduğu, genellikle bir bağış toplayıcı olan büyük bir satış düzenlerler. Bu durum çocuk kitaplarını yüklemek için harika bir seçenektir.
• Tatil hediyeleri zamanı geldiğinde, çocuğunuzun kitapları sevdiğini aile bireylerine mutlaka bildirin. Çoğu insan zaten eğitici olan bir hediye almayı tercih eder.
• Topluluğunuzda bir kitap takası kurun. İnsanların kaydolmasını sağlamak için anaokulu aracılığıyla diğer ailelerle iletişime geçin. Etkinliği etraftaki parkta düzenleyebilirsiniz. Biri üç kitap getirirse, üç kitap daha alır.
• Son olarak halk kütüphanenizi unutmayın.

Popüler Konu:  İlkokul çocukları için en iyi kitaplar nelerdir?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu