Çocuklar için en iyi eğitim siteleri hangileridir?

Çocuğunuzun ilkokuldan ortaokula kadar öğrenmesine yardımcı olabilecek çok sayıda harika yararlı web sitesi vardır. İşte çevredeki en iyi eğitim sitelerinden bazılarının listesi:

scoilnet (www.scoilnet.ie)

Bu kullanışlı portal, İrlandaca’dan tarihe, hecelemeden coğrafyaya kadar akla gelebilecek her okul konusu için eğitim bilgileri ve diğer eğitim sitelerine bağlantılar içerir. Öğrenmeyi eğlenceli ve bilgilendirici hale getirmeyi amaçlayan çok sayıda etkileşimli sınav, yazdırılabilir çalışma sayfası ve slayt vardır.

Birincil bilim (www.primaryscience.ie)

Bu site çocuklara bilimin önemini göstermek için tasarlanmış çok sayıda basılabilir kitap, aktivite ve oyun içermektedir.

Ben ve vücudum (www.bdi.ie/mambo)

Çocuklar bu sitede insan vücudunun nasıl çalıştığını öğrenebilirler.

İrlanda hakkında soru sorun (www.askaboutireland.ie)

İrlanda, tarih, coğrafya ve bilim gibi konularda çok sayıda etkileşimli ve eğlenceli aktiviteye sahip olan bu, hem ilk hem de orta dereceli okullar için harika bir web sitesidir.

Rí-Rá (www.ri-ra.ie)

Bu durum çocuğunuzun İrlandaca kelime bilgisini geliştirmesine ve doğru dilbilgisini öğrenmesine yardımcı olmayı amaçlayan gerçekten yararlı bir web sitesidir.

skoool (www.skoool.ie)

Skoool, hem Junior hem de Leaving Certificate sınavlarına giren öğrenciler için gerçekten yararlı bir web sitesidir, birçok faydalı çalışma ve ev ödevi ipucu ve tüm konularda notlar ve ipuçları içerir. Ayrıca aileler için yararlı tavsiyeler içerir.

iRevise.com (www.irevise.com/ie/)

iRevise.com, ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler için ücretsiz geçmiş makaleler, ücretsiz bir gözden geçirme aracı, ücretsiz video eğitimleri, revizyon notları, sözlü sınavlar, düzeltme hizmeti ve çok daha fazlasını sağlayan online bir kaynak sağlar. Ayrıca itunes ve android marketplace’te bir dizi ücretsiz uygulamaya sahiptirler.

Siz veya çocuklarınız masaları eğlenceli ve eğitici bir şekilde öğrenmek ister misiniz? Hemen ardından çarpma işlemini kullanabileceğiniz eğlenceli ücretsiz oyunları bulabileceğiniz MultiplicationGames.com’a gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu